توضیحات

سنگ مرمریت یا لایم استون سمیرم، یکی از زیباترین و پرکاربردترین انواع سنگ‌های ساختمانی در شهر سمیرم است. به طور کلی، سنگ‌های طبیعی در دنیا، دارای تنوع و فراوانی بالایی هستند که سنگ لایم استون سفید سمیرم نیز، یکی از آن‌ها به حساب می‌آید.

سنگ‌های طبیعی ساختمانی

همان‌طور که بیان شد، سنگ‌های طبیعی تعداد و تنوع بسیار بالایی دارند. معادن این سنگ‌ها، به طور یکسان در سرزمین‌های گوناگون موجود نبوده و در نقاط مختلف دنیا پراکنده شده‌اند. از جمله کشورهای تولید کننده سنگ‌های طبیعی ساختمانی، می‌توان به کشور ایران، برزیل، چین، هندوستان، تايوان، ایتالیا و اسپانیا اشاره کرد. تولیدات معادن این مناطق به اندازه‌ای است که علاوه بر تامین نیاز داخل، قادر به صادرات آن‌ها نیز هستند. از میان مهم‌ترین و رایج‌ترین سنگ‌های طبیعی ساختمانی می‌توان به سنگ تراورتن، گرانیت، مرمر، مرمریت، چینی اشاره کرد.

ویژگی‌های سنگ مرمریت سمیرم

این سنگ دارای زمینه‌ی رنگی سفید ، کرم و گاهی نیز بژ می‌باشد. بازی رنگ در این نوع سنگ بسیار کم است و سطح نسبتاً یکدستی دارا می‌باشد که البته هر چه سطح یکدست‌تر باشد قیمت بالاتری به همراه دارد.

این سنگ عمر بالایی دارد اما سنگ مرمریت خوی ماندگاری بالاتری نسبت به سنگ این سمیرم دارا می‌باشد.

جهت جلوگیری از ترک‌خوردگی در سطح این سنگ هنگام استفاده در نما حتماً باید به‌خوبی سطح این سنگ را رزین کاری کنید.

جذب آب بالا و مقاومت فشاری و سایشی کمی دارد به همین دلیل بیشتر در دیواره‌های داخلی و خارجی ساختمان به کار برده می‌شوند و در کف از آن‌ها استفاده نمی‌کنند. این سنگ شباهت بسیاری به سنگ تراورتن چرمی دارد.

بهترین سنگ های سمیرم

1-سنگ مرمریت سوپر سمیرم

مرمریت سمیرم با تم رنگی کرم روشن مایل به سفید همراه با نقاط ریز تیره رنگ می باشد که این نقاط در سطح آن پراکنده شده است. این سنگ از دسته سنگ های لایم استون است که به دلیل تراکم بسیار بالا به آن مرمریت سمیرم می گویند.

سورت های سوپر این سنگ، از کیفیت بالا، سطحی روشن و یکدست برخوردار است. قیمت بسیار مناسب این سنگ از دلایل محبوبیت آن شده است از همین رو یکی از سنگ های مورد علاقه طراحان و سازنگان به شمار می آید.

2-سنگ مرمریت سمیرم ممتاز

ترامیت سمیرم ممتاز سفید به عنوان یکی از محبوب‌ترین سنگ‌های سفید در بازار است که دارای مقاومت و دوام بالایی می‌باشد.  قیمت ترامیت سفید سمیرم با توجه به کاربرد آن در مقایسه با سایر سنگ‌های مشابه بسیار مناسب است. ترامیت سمیرم سفید مناسب کسانی است که در جستجوی سنگ سفید یکدست هستند.

3-سنگ اسلب مرمریت سمیرم

سنگ مرمریت سمیرم یکی از زیباترین سنگ های مرمریت برای نمای ساختمان است.

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت سنگ های ترامیت سمیرم

معیار های مختلفی وجود دارد که تعیین کننده ی قیمت سنگ های ساختمانی می باشد. برای خرید این سنگ می توانید با مراجعه به سنگبری ها، و سنگ فروشی ها، از قیمت سنگ آگاهی پیدا کنید. اما پارامتر هایی وجود دارد که قبل از خرید سنگ باید به آنها آگاهی کامل داشته باشید تا خریدی مطمعن و با قیمت مناسب را تجربه کنید. 

ابعاد و ضخامت سنگ ها در درجه اول، می تواند تاثیر زیادی بر قیمت سنگ ها بگذارد. هرچقدر ضخامت سنگ ها بیشتر باشد و ارتفاع سنگ های طولی بلند تر، قیمت سنگ بیشتر است. کیفیت ساب و فرآوری سنگ نیز بر قیمت سنگ تاثیر گذار است. اگر سنگ ساب خوبی خورده باشد و فرآوری خوبی بر روی آن انجام شده باشد، سنگ ظاهری بسیار زیبا و یکدست دارد و قیمت آن بیشتر است.

سورت سنگ از دیگر پارامتر های موثر بر قیمت سنگ است. میزان یکدستی سطح سنگ و ظاهری مشابه و بدون بازی رنگ در ورق های مختلف، نشان دهنده ی سورت بندی دقیق سنگ است. به طور کلی هرچقدر تم رنگی این سنگ روشن تر و سفید و سطح آن یکدست تر باشد، قیمت سنگ بیشتر است.

جمع‌بندی و سخن پایانی

به طور کلی، سنگ‌های طبیعی ساختمانی بسیار متعددی در دنیا و به ویژه کشور ایران وجود دارند. برخی از این سنگ‌ها، مانند سنگ‌های تراورتن، مرمر، گرانیت که سنگ لایم استون سفید سمیرم نیز از آن دسته است، رواج بیشتری در مقایسه با سایر آن دارند. سنگ مرمریت سمیرم، با ظاهری سفید و یک‌دست، مقاومت و کیفیت خوب و در عین قیمت مناسب خود، توانسته است نظر بسیاری از فعالان عرصه ساخت و ساز را به سمت خود جلب نماید.

جهت دریافت قیمت فروش و مشاهده تصاویر بیشتر و یا بازدید از نمایشگاه با مجموعه صنایع سنگ سعیدی تماس بگیرید.